Back to Top
| Purpose | PC/Gaming |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | |
| Cable length | 1.8 m |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
