Back to Top
| Product colour | Grey |
| Input connection type | NEMA L6-30P |
| Cable length | 3.66 m |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Nominal output voltage | 208 V |
| Maximum total current draw per phase | 24 A |
| Dimensions (WxDxH) | 445 x 77 x 44 mm |
| Weight | 2550 g (5.62 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
