Back to Top
| PDU types | Basic |
| Mounting | Horizontal |
| Product colour | Black |
| On/off switch | |
| RoHS compliance |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA L6-30P |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 45 °C |
| Nominal input voltage | 208 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 30 A |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
