Back to Top
| Product colour | Black |
| Certification | CCC, CE, GOST, IRAM, VDE |
| Input connection type | IEC-320 C20 |
| I/O ports | (4) IEC 320 C19 (20) IEC 320 C13 |
| Cable length | 3.05 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Load capacity | 3680 VA |
| Maximum input current per phase | 16 A |
| Dimensions (WxDxH) | 55.9 x 43.9 x 1619.3 mm |
| Weight | 4860 g (10.71 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 152 x 127 x 2134 mm |
| Package weight | 5770 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
