Back to Top
| Product colour | Black |
| Certification | cUL Listed, CSA, METI Denan, UL 60950, UL Listed, RoHS 7b Exemption |
| Input connection type | NEMA L6-30P |
| Output connections | 4x IEC 320 C19 |
| Cable length | 3.05 m |
| Nominal input voltage | 208 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Nominal output voltage | 208 V |
| Load capacity | 4992 VA |
| Dimensions (WxDxH) | 447 x 64 x 44 mm |
| Weight | 2730 g (6.02 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
