Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1360.8 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | UL60950; RoHS; CE |
| Width | 600.2 mm (23.41 ") |
| Depth | 914.4 mm (35.66 ") |
| Height | 2127.25 mm (82.96 ") |
| Weight | 129000 g (284.4 lbs) |
| Package weight | 152000 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 660.4 x 960 x 2292.3 mm |
| Rack mounting | 45U |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.