Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 12U |
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Cable management | |
| Product colour | Grey |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Key lock | |
| Material | Steel |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Width | 639.3 mm (24.93 ") |
| Depth | 816.1 mm (31.83 ") |
| Height | 723.6 mm (28.22 ") |
| Weight | 66420 g (146.43 lbs) |
| Package width | 711.2 mm |
| Package depth | 914.4 mm |
| Package height | 877.8 mm |
| Package weight | 90720 g |
| Number of screws | 48 |
| Screws included | |
| Manual |
| Quantity per master carton | 1 pc(s) |
| China | |
| Y | |
| RoHS, REACH | |
| 8517.62.0090 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.