Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1002.27 kg |
| Size | 19 " |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | UL 2416, UL 60950-1, EIA-310-E |
| Width | 800 mm (31.2 ") |
| Depth | 1060 mm (41.34 ") |
| Height | 2057 mm (80.22 ") |
| Weight | 130500 g (287.7 lbs) |
| Package width | 900 mm |
| Package height | 2181 mm |
| Package weight | 150200 g |
| Dimensions (WxDxH) | 800 x 1060 x 2057 mm |
| Package length | 1160 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 900 x 1160 x 2181 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
