Back to Top
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Number of computers controlled | 9 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI |
| USB 2.0 ports quantity | 10 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 8 |
| DC-in jack |
| Rack capacity | 1U |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Built-in display |
| Power consumption (typical) | 12 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 256.6 mm (10.01 ") |
| Depth | 437.2 mm (17.05 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 3490 g (7.69 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.