Back to Top
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Maximum digital resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Maximum analog resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DVI-I |
| DVI-I ports quantity | 5 |
| USB 2.0 ports quantity | 8 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 5 |
| Number of microphone inputs | 5 |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Built-in display | |
| On Screen Display (OSD) |
| External power adapter |
| Width | 234 mm (9.13 ") |
| Depth | 120 mm (4.68 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 900 g (1.98 lbs) |
| Package width | 203.2 mm |
| Package depth | 279.4 mm |
| Package height | 88.9 mm |
| Package weight | 1406 g |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.