Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 3 |
| USB 2.0 Type-B ports quantity | 2 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, HDMI, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB 2.0 Type-A hub ports quantity | 2 |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| Serial port type | RS-232 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Audio connections | |
| DC-in jack |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Push button |
| Built-in display |
| Power source | DC |
| DC input voltage | 5 V |
| Power consumption (typical) | 1.78 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 880 mm (34.32 ") |
| Depth | 210 mm (8.19 ") |
| Height | 555 mm (21.65 ") |
| Weight | 740 g (1.63 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.