Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 30 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 6 |
| HDCP | |
| USB 2.0 Type-B ports quantity | 2 |
| Console ports | 3.5mm mic, HDMI, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| Number of microphone inputs | 3 |
| DC-in jack |
| Data transfer rate (max) | 10.2 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Country of origin | China |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 3 A |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Package type | Box |
| Cables included | KVM |
| Quick installation guide | |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
