Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| DisplayPorts quantity | 5 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 4 |
| Console ports | USB A |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 5 |
| Number of microphone inputs | 5 |
| DC-in jack |
| Data transfer rate (max) | 21.6 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| Country of origin | Taiwan |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2 A |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Package type | Box |
| Cables included | DisplayPort, KVM |
| Manual | |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
