Back to Top
| Maximum resolution | 1920 x 1440 pixels |
| Maximum analog resolution | 1920 x 1440 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | N |
| Mouse port type | N |
| Video port type | VGA |
| Console ports | USB A, VGA (D-Sub) |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| DC-in jack |
| Plug and Play | |
| Daisy chain |
| Rack mounting | |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| LED indicators | Power |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC |
| Built-in display | |
| On Screen Display (OSD) |
| AC input voltage | 110-240 V |
| Input current | 0.2 A |
| Output voltage | 9 V |
| Output current | 0.6 A |
| External power adapter | |
| Plug type | Type M |
| Power consumption (typical) | 5.4 W |
| Compatible power plug types | AU, EU, UK, US |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 220 mm (8.58 ") |
| Depth | 130 mm (5.07 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Weight | 1500 g (3.31 lbs) |
| Package width | 89 mm |
| Package depth | 411 mm |
| Package height | 214 mm |
| Package weight | 1600 g |
| Manual | |
| Rubber feet | |
| AC adapter included |
| Audio support | |
| IP control | N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
