Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Combo headphone/mic port |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Card reader integrated |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Housing material | Metal |
| Number of displays supported | 2 |
| Data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Weight | 270 g (0.6 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| 30 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.