Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Microphone in |
| Ethernet LAN |
| Card reader integrated | |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), SD |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminium |
| Number of displays supported | 2 |
| Charging function | |
| Data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Plug and Play |
| Power source type | USB |
| Power connector | USB Type-C |
| Output current | 5 A |
| Power cable length | 0.12 m |
| Output voltage | 20 V |
| Product colour | Black, Grey |
| Country of origin | Vietnam |
| Certification | FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 109.9 mm (4.29 ") |
| Depth | 58.9 mm (2.3 ") |
| Height | 11.4 mm (0.44 ") |
| Weight | 90 g (0.2 lbs) |
| Package width | 100.1 mm |
| Package depth | 23.1 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master carton length | 134.9 mm |
| Master carton height | 294.9 mm |
| Master carton weight | 1300 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| Master carton width | 119.9 mm |
| 1.4/2.2 | |
| 60 | |
| 10037332261288 | |
| Y | |
| CE, REACH, RoHS | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.