Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 100 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| MIMO | |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| IGMP snooping |
| Management protocols | HTTPs, SNMPv2c, SSH |
| Supported network protocols | IPv4, UDP, TCP, IP, ICMP, SNMPv2c, HTTPs, STP, SSH, IGMP Snooping |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Antenna type | Internal |
| AC input voltage | 10 - 30 V |
| Product colour | White |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Width | 145 mm (5.66 ") |
| Depth | 93 mm (3.63 ") |
| Height | 291 mm (11.35 ") |
| Weight | 490 g (1.08 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
