Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Data transfer rate (max) | 1201 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| Band Steering | |
| VLAN support | |
| Management platform | Omada |
| Web-based management | |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Syslog | |
| Rate limiting | |
| Wireless isolation |
| Management protocols | SNMP v1/v2c |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA2, WPA3 |
| Number of SSID support | 16 |
| MAC address filtering |
| Antenna type | Internal |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Input current | 0.5 A |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Placement | Pole, Wall |
| Product colour | White |
| Automatic channel scanning |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 280.4 mm (10.94 ") |
| Depth | 106.5 mm (4.15 ") |
| Height | 56.8 mm (2.22 ") |
| PoE adapter included | |
| Mounting kit | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| 8 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.