Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | MP3, Smartphone, Tablet |
| Power source type | AC |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| RoHS compliance | |
| Certification | cUL |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| On/off switch |
| Input voltage | 125 V |
| AC adapter output current | 2.1 A |
| Plug type | NEMA 5-15P |
| Output connections | NEMA 5-15R |
| Output | 2 |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
