Back to Top
| Optical sensor resolution | 752 pixels |
| Scanner type | 2D |
| Working distance | 127 mm |
| Tilt reading angle | 0 - 360 \u00b0 |
| Pitch reading angle | -60 - 60 \u00b0 |
| Yaw reading angle | -60 - 60 \u00b0 |
| Decoding standards | GS1 DataBar, Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, QR Code, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, MicroPDF417, PDF417 |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 86000 lx |
| Interface | USB |
| Cable length | 2 m |
| Bluetooth |
| Product colour | White |
| Certification | China RoHS EU RoHS |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption | 350 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Weight | 306.2 g (0.68 lbs) |
| Cables included | USB |
| Dimensions (WxDxH) | 76 x 109 x 151 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.