Back to Top
| Scanner type | 2D |
| 2D (matrix & stacked) barcodes supported | Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, Micro QR Code, QR Code |
| Sensor type | Laser |
| Connectivity technology | Wired |
| Interface | USB |
| Type | Handheld bar code reader |
| International Protection (IP) code | IP40 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Input voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Width | 68 mm (2.65 ") |
| Depth | 152 mm (5.93 ") |
| Height | 153 mm (5.97 ") |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.