Back to Top
| Display diagonal | 17 " |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Display type | LCD |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Response time | 5 ms |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Product colour | Black |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75 mm |
| Wall mountable |
| Power supply type | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | 20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 392 mm (15.29 ") |
| Height | 215 mm (8.39 ") |
| Depth | 361 mm (14.08 ") |
| Weight with stand | 5400 g |
| Package width | 511 mm |
| Package depth | 233 mm |
| Package height | 510 mm |
| Package weight | 8300 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.