Back to Top
| Display diagonal | 23.8 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Panel type | TFT |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LCD |
| High frequency rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Backlight type | LED |
| Display viewable area (HxV) | 527.04 x 296.46 mm |
| Response time | 16 ms |
| LED backlight | |
| Digital horizontal frequency | 30 - 82 kHz |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 500,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Display brightness | 225 cd/m² |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Digital vertical frequency | 50 - 75 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewable size, horizontal | 527.04 mm |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Viewable size, vertical | 296.46 mm |
| Product colour | Black |
| Touch technology | Multi-touch |
| Built-in camera | |
| On Screen Display (OSD) languages | CHI (SIMPL), CHI (TR), DEU, ENG, ESP, FRE, JPN |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.3a |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Cables included | HDMI, USB, VGA |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| VESA mounting | |
| Wall mountable |
| Power supply type | DC |
| Power consumption (typical) | 15.24 W |
| Power consumption (max) | 17.46 W |
| Power consumption (standby) | 1.07 W |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Package width | 692 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 452 mm |
| Package weight | 8070 g |
| On Screen Display (OSD) | |
| 38 | |
| 341.1 | |
| 1.1a | |
| 6170 | |
| Y | |
| G | |
| RoHS | |
| 26 | |
| 569.2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.