Back to Top
| Headset type | Monaural |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 2.4 m |
| Headphone frequency | 30 - 16000 Hz |
| Headphone sensitivity | 91 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Acoustic system | Semi-open |
| Microphone frequency | 100 - 16000 Hz |
| Microphone sensitivity | 56 dB |
| Compatibility | Multi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.