Back to Top
| Purpose | PC/Gaming |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 2.1 m |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 30 mm |
| Microphone frequency | 100 - 16000 Hz |
| Microphone sensitivity | -62 dB |
| Height (imperial) | 8.5 " |
| Weight (imperial) | 0.4 lbs |
| Width (imperial) | 7.25 " |
| Depth (imperial) | 2.25 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.