Back to Top
| Product type | Headphones |
| Microphone type | Not available |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Compatible products | PCs, Macs, laptops, and Chromebooks Tablets, smartphones, iPods, and MP3 players Most gaming systems |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | |
| USB connectivity | |
| Bluetooth | |
| Cable colour | Black |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Width | 69 mm (2.69 ") |
| Depth | 140 mm (5.46 ") |
| Height | 178 mm (6.94 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.