Back to Top
| Device interface | Bluetooth |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2400 DPI |
| Programmable mouse buttons | |
| Number of programmable buttons | 3 |
| Customizable movement resolution | |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Grey |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Certification | CB, cTUVus mark, TUV mark, CE, BQB, FCC, ICES, CEC, DOE, NRCAN, SIRIM, TRA, IMDA, MIC, JPF, VCCI, BSMI, NCC, RCM, KCC, DWLF&M, TRC, MoT, ANRT, ictQATAR, EU REACH, EU RoHS, UN38.3, GB31241, IEC 62133:2017 |
| Ergonomic design | |
| Retractable cable | |
| Buttons durability (million clicks) | 3 |
| Works on any surface |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 129 mm (5.03 ") |
| Depth | 72 mm (2.81 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Quantity | 1 |
| Package width | 147 mm |
| Package depth | 93.5 mm |
| Package height | 53 mm |
| Package weight | 196 g |
| Weight | 96 g (0.21 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.