Back to Top
| Form factor | Micro Tower |
| Type | PC |
| Material | Steel |
| Supported motherboard form factors | Micro ATX, Micro-ITX |
| Product colour | Black, Wood colour |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Anti-dust filter | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 165 mm |
| Maximum graphics card length | 415 mm |
| Maximum PSU length | 220 mm |
| Power supply included |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum side fans | 3 |
| Side fans diameters supported | 120,140 mm |
| Maximum rear fans | 1 |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum top fans | 3 |
| Top fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum bottom fans | 3 |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Side radiator sizes supported | 240,280,360 mm |
| Top radiator fan sizes supported | 240,360 mm |
| Bottom radiator fan sizes supported | 240 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5 " |
| SSD form factor | 3.5" |
| On/off button |
| Built-in display |
| Width | 194 mm (7.57 ") |
| Depth | 443 mm (17.28 ") |
| Height | 321.5 mm (12.54 ") |
| Warranty period | 1 year(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.