Back to Top
| Type | Fan |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotational speed (max) | 2100 RPM |
| Noise level (high speed) | 29 dB |
| Maximum airflow | 61.3 cfm |
| Maximum air pressure | 2.66 mmH2O |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Fan connector | 4-pin |
| Fan thickness | 25 mm |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Multi |
| Number of LEDs | 40 |
| Product colour | White |
| Voltage | 12 V |
| LED voltage | 5 V |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 122.1 x 25 mm |
| 3-pin | |
| 3 | |
| 0.18 | |
| Computer case |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.