Back to Top
| Suitable for rooms | Processor |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | Intel LGA1851, LGA 1700, Socket AM4, Socket AM5 |
| Maximum airflow | 48.82 cfm |
| Airflow | 82.91 m³/h |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Fan connector | 4-pin |
| VRM fan speed (min) | 400 RPM |
| Fan static pressure | 1.85 mmH2O |
| VRM fan speed (max) | 2500 RPM |
| Fan speed (min) | 200 RPM |
| Fan speed (max) | 2000 RPM |
| Pump motor speed (min) | 800 RPM |
| Pump motor speed (max) | 2800 RPM |
| LED connector type | 3-pin |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Multi |
| Radiator material | Aluminum |
| Base plate material | Copper |
| Product colour | White |
| Cable length | 0.04 m |
| Pump connector | 4-pin |
| LED voltage | 5 V |
| Fan current | 0.11 A |
| Pump voltage | 12 V |
| Pump current | 350 mA |
| Fan voltage | 12 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Radiator width | 120 mm |
| Radiator depth | 277 mm |
| Radiator height | 38 mm |
| Tube length | 450 mm |
| Tube diameter | 12.4 mm |
| Tube inner diameter | 6 mm |
| Pump width | 91 mm |
| Pump depth | 108.5 mm |
| Pump height | 68.5 mm |
| Weight | 1490 g (3.28 lbs) |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Package width | 171 mm |
| Package depth | 294 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 1925 g |
| Package type | Hanging box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.