Back to Top
| Suitable for rooms | Computer case |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotational speed (min) | 0.2 RPM |
| Rotational speed (max) | 2600 RPM |
| Noise level (high speed) | 33 dB |
| Maximum airflow | 83.4 cfm |
| Maximum air pressure | 90.1 mmH2O |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination LED | |
| Product colour | Black |
| Material | Thermoplastic polyester (PBT) |
| Number of SATA connectors | 1 |
| Pump connector | 4-pin |
| Power supply | 5.8 W |
| Voltage | 12 V |
| LED voltage | 5 V |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 124 x 28 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.