Back to Top
| Suitable for | Processor |
| Type | Cooler |
| Fan diameter | 92 mm |
| Supported processor sockets | Socket SP3 |
| Compatible processor series | AMD EPYC |
| Rotational speed (max) | 3800 RPM |
| Noise level (high speed) | 38 dB |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Rack capacity | 4U |
| Thermal Design Power (TDP) | 180 W |
| Fan thickness | 25 mm |
| Fan connector | 4-pin |
| Mean time between failures (MTBF) | 108798 h |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH |
| Rated voltage | 12 V |
| Fan dimensions (W x D x H) | 92 x 25 x 92 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.