Back to Top
| Suitable for rooms | Motherboard, Processor |
| Type | All-in-one liquid cooler |
| Pump noise level | 20 dB |
| Fan diameter | 120 mm |
| Supported processor sockets | LGA 1700, LGA 1851, Socket AM4, Socket AM5 |
| Maximum airflow | 62.6 cfm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Bearing type | Rifle bearing |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan connector | 3-pin |
| Pump motor speed | 3800 RPM |
| Pump's mean time to failure (MTTF) | 25000 h |
| Fan's mean time to failure (MTTF) | 40000 h |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | White |
| Radiator material | Aluminum |
| Base plate material | Copper |
| Cable length | 0.45 m |
| Pump connector | 3-pin |
| Fan power consumption | 1.8 W |
| Pump power consumption | 2.88 W |
| Pump current | 240 mA |
| Fan voltage | 5 V |
| Fan current | 0.15 A |
| Pump voltage | 5 V |
| Width | 394 mm (15.37 ") |
| Radiator width | 119.6 mm |
| Radiator depth | 27 mm |
| Waterblock width | 70.9 mm |
| Waterblock depth | 69.3 mm |
| Waterblock height | 56.98 mm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Screws included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
