Back to Top
| Type | Air cooler |
| Fan diameter | 92 mm |
| Supported processor sockets | LGA 4189 |
| Compatible processor series | Intel Xeon |
| Rotational speed (max) | 5000 RPM |
| Noise level (high speed) | 43 dB |
| Fan connector | 4-pin |
| Thermal Design Power (TDP) | 270 W |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Rated voltage | 12 V |
| Width | 92 mm (3.59 ") |
| Depth | 25 mm (0.98 ") |
| Height | 92 mm (3.59 ") |
| REACH, RoHS | |
| Processor |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.