Back to Top
| Input voltage | 11-16 V |
| Output power | 120 W |
| Output voltage | 15 V |
| Output current | 8 A |
| Power supply type | auto |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Purpose | Notebook |
| Power protection features | Over current, Under voltage |
| Connector(s) | 2.5 mm x 5.5 mm |
| Compatibility | Panasonic Toughbook 31, 51 (MK3), 52, 53, 74 |
| Product colour | Black |
| Width | 78.74 mm (3.07 ") |
| Depth | 137.2 mm (5.35 ") |
| Height | 27.94 mm (1.09 ") |
| Weight | 385.6 g (0.85 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.