Back to Top
| Input voltage | 115 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power protection features | Overload, Short circuit |
| Certification | UL294 |
| Product colour | Blue |
| LED indicators | Y |
| Package weight | 725 g |
| Width | 114.3 mm (4.46 ") |
| Depth | 190.5 mm (7.43 ") |
| Height | 57.15 mm (2.23 ") |
| Weight | 612 g (1.35 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.