Back to Top
| Maximum input voltage | 16 V |
| Input voltage | 11 - 16 V |
| Output power | 100 W |
| Power supply type | Auto |
| Power current type | USB-to-DC |
| Purpose | Universal |
| Cable length | 0.91 m |
| Product colour | Black |
| Easy to install |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 544 g (1.2 lbs) |
| Cables included | DC |
| Power adapter included | Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.