Back to Top
| Print technology | Thermal |
| Type | POS printer |
| Print speed | 100 mm/sec |
| Product colour | Black |
| Cutter |
| Maximum roll diameter | 50 mm |
| Supported paper width | 58 mm |
| Printing media thickness | 0.053 - 0.075 µm |
| Ethernet LAN |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | |
| USB connector type | USB Type-B |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power source type | AC |
| Windows operating systems supported | Y |
| Width | 96 mm (3.74 ") |
| Depth | 115 mm (4.49 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.