Back to Top
| Number of storage drives supported | 1 |
| Storage drive size | 2.5 " |
| Hot-swap |
| Product colour | Black, Brushed steel |
| Rack mounting | |
| Rack capacity | 3U |
| Material | Metal, Plastic |
| Plug and Play |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.