Back to Top
| Form factor | Micro Tower |
| Type | PC |
| Material | SPCC, Tempered glass |
| Number of 3.5" bays | 3 |
| Supported motherboard form factors | Micro ATX, Mini-ITX |
| Product colour | White |
| Number of 2.5" bays | 3 |
| Side window | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 210 mm |
| Maximum graphics card length | 400 mm |
| Maximum PSU length | 220 mm |
| Power supply included |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| ARGB ports quantity | 1 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum side fans | 3 |
| Side fans diameters supported | 120,140 mm |
| Maximum rear fans | 3 |
| Rear fans diameters supported | 120,140 mm |
| Top fans installed | 2x 140 mm |
| Maximum top fans | 2 |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Fan speed | 1500 - 1500 RPM |
| Side radiator sizes supported | 120,140,240,280,360,420 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| Width | 342 mm (13.34 ") |
| Depth | 281 mm (10.96 ") |
| Height | 551 mm (21.49 ") |
| Weight | 8300 g (18.3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
