Back to Top
| Input voltage | 11-16 V |
| Adjustable output voltage | |
| Output voltage | 16 V |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Tablet |
| Connector(s) | Cig, MP205 |
| Compatibility | DT Research DT313 |
| Cable length | 0.914 m |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 132 mm (5.15 ") |
| Depth | 63 mm (2.46 ") |
| Height | 30.5 mm (1.19 ") |
| Weight | 498 g (1.1 lbs) |
| Plug 1 dimensions | 2.1 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.