Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Compatibility | ThinkPad X1 Carbon |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Width | 50 mm (1.95 ") |
| Depth | 126 mm (4.91 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 360 g (0.79 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.