Back to Top
| Input voltage | 110-240 V |
| Input current | 2 A |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Plug type | Type M |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Cable length | 1.02 m |
| Package width | 5.5 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 8.7 mm |
| Package weight | 400 g |
| Width | 48 mm (1.87 ") |
| Depth | 27 mm (1.05 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Cables included | AC |
| Included power plug types | AU, EU, JP, NA, UK |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
