Back to Top
| Type | Cable management panel |
| Housing material | Metal |
| Product colour | Black |
| Size | 19 " |
| Rack capacity | 1U |
| Country of origin | China |
| Width | 65.02 mm (2.54 ") |
| Depth | 150.11 mm (5.85 ") |
| Height | 495.04 mm (19.31 ") |
| Weight | 680 g (1.5 lbs) |
| Package width | 65 mm |
| Package depth | 150.1 mm |
| Package height | 495 mm |
| Package weight | 680 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit |
| Master carton width | 566.4 mm |
| Master carton length | 629.9 mm |
| Master carton height | 360.7 mm |
| Master carton weight | 14510 g |
| Quantity per master carton | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 7616.99.5190 |
| 10037332239928 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.