Back to Top
| Type | Mounting bracket |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Country of origin | China |
| Package width | 304.8 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 59.9 mm |
| Package weight | 590 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | 2 Adapter plates, 4 M6 screws, 4 Cage nuts, 4 8-32 flange nuts |
| Master carton width | 449.8 mm |
| Master carton length | 325.1 mm |
| Master carton height | 260 mm |
| Master carton weight | 13020 g |
| Quantity per master carton | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8302.50.0000 |
| RoHS | |
| 10037332252729 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.