Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum weight capacity | 45 kg |
| Maximum screen size compatibility | 70 " |
| Suitable for | Computer monitor / TV |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,400 x 300,600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Cable management | |
| Adjustable depth | |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Width | 642.6 mm (25.06 ") |
| Height | 619.8 mm (24.17 ") |
| Weight | 6300 g (13.89 lbs) |
| Depth (min) | 419.1 mm |
| Manual | |
| Mounting kit | |
| Package width | 322.6 mm |
| Package depth | 83.8 mm |
| Package height | 792.5 mm |
| Package weight | 7620 g |
| Steel |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.