Back to Top
| Suitable for | Tablet |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Blue light filter | |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size compatibility | 10.9 " |
| Display diagonal (metric) | 276 cm |
| Compatibility | iPad Pro 1st - 4th Gen |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 244 mm (9.52 ") |
| Height | 175 mm (6.83 ") |
| Width (imperial) | 9.6 " |
| Height (imperial) | 6.9 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.