Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Quick charge | |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 65 W |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| Plug and Play | |
| Operating principle | Contact |
| Product colour | White |
| Cable length | 2 m |
| Gallium nitride (GaN) transistors |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Maximum output voltage | 20 V |
| Plug type | Type A |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter output current | 3.25 A |
| Input current | 1.7 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 29 mm (1.13 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 50 mm (1.95 ") |
| AC adapter included | |
| Cables included | USB |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.