Back to Top
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| HDCP | |
| Console ports | 3.5mm headphone, DisplayPort, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| USB version | 2.0 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 3 |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Cable length | 1.8 m |
| Remote switch cable length | 1.8 m |
| Maximum cable length | 1.8 m |
| Built-in display |
| Output voltage | 5 V |
| Power consumption (typical) | 4 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 93 mm (3.63 ") |
| Depth | 93.7 mm (3.65 ") |
| Height | 26.8 mm (1.05 ") |
| Weight | 120 g (0.26 lbs) |
| Cables included | Audio (3.5mm), DisplayPort, USB |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.