Back to Top
| Type | IP security camera |
| Placement supported | Indoor |
| Wide Dynamic Range (WDR) | |
| Day/night mode |
| Form factor | Dome |
| Product colour | White |
| Mounting type | Wall |
| International Protection (IP) code | IP44 |
| IK code | IK08 |
| Maximum resolution | 2592 x 1944 pixels |
| Total megapixels | 5 MP |
| Video formats supported | H.264, H.265, M-JPEG |
| Vertical field of view (thermal module) | 74 u00b0 |
| Horizontal field of view (thermal module) | 104 - 40 u00b0 |
| Sensor type | CMOS |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Focal length range (f-f) | 3 - 8 mm |
| Night vision | |
| LED type | IR |
| Built-in microphone | |
| Audio system | 2-way |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Number of cameras | 1 |
| Doesn't contain | PVC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
